VIII Ogólnopolskie Warsztaty z Okazji Światowego Dnia Radiologii

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskich Warsztatach z Okazji Światowego Dnia Radiologii, które odbędą się w dniach 17-18 listopada 2018 roku w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu. 

Dwudniowe warsztaty, organizowane przez Polskie Towarzystwo Elektroradiologii niezmiennie od kilku lat przyciągają coraz szersze grono uczestników.

Jak co roku zaplanowaliśmy dla Państwa wiele interesujących wykładów dotyczących nowości z zakresu elektroradiologii. 

Cześć wykładowa odbędzie się pierwszego dnia – 17 listopada. Wśród poruszanych tematów znajdą Państwo zagadnienia z takich dziedzin jak: diagnostyka obrazowa, radiologia interwencyjna, okulistyka, radioterapia, badania kliniczne oraz po raz pierwszy na naszej konferencji- psychologia kliniczna. 

Drugi dzień poświęcony będzie części warsztatowej, która w tym roku składa się z:

1. Okulistyki- SOCT i elektrofizjologii narządu wzroku – teoria i praktyka 
W trakcie warsztatu będą mieli Państwo możliwość poznania badań diagnostycznych narządu wzroku wraz z próbą podjęcia wykonania badania na aparatach. Warsztat poprowadzą Anna Kowalik i Dorota Wojtusik

2. Analiza zdjęć odrzuconych
Warsztat przybliży Państwu temat niezbędny w pracy wszystkich osób związanych z rentgenodiagnostyka i nie tylko. Warsztaty poprowadzą  Ewa Pasieka i Sławomir Nazaruk

Zapewniamy, że każdy z uczestników VIII Ogólnopolskich Warsztatów będzie miał okazję do poszerzenia horyzontów z nowej wiedzy z zakresu elektroradiologii.

Wydarzenie kierowane jest do elektroradiologów, fizyków medycznych i lekarzy radiologów i radioterapeutów, a także studentów. Będzie to również doskonała okazja do cennych dyskusji oraz wymiany doświadczeń zawodowych i naukowych.

 
Bieżące informację pojawiają się na naszym facebooku:
https://www.facebook.com/events/2184668161765499/
 
 

Do zobaczenia 17-18.11.2018 w Poznaniu!

 

Z wyrazami szacunku,
Komitet Organizacyjny Warsztatów

Prawidłowy obraz w teście Amslera.

Objawy sugerujące zmiany w plamce – krzywienie się linii (metamorfopsje) oraz mroczek centralny (scotoma).