Lekarze specjaliści

dr Mikołaj Meller | Specjalista chorób oczu
dr Mikołaj Meller

dr Mikołaj Meller

Specjalista chorób oczu

Mikołaj Meller - ZnanyLekarz.pl

Współwłaściciel, Dyrektor Medyczny Centrum Okulistycznego Ocuservice. Jest specjalistą chorób oczu oraz chirurgiem okulistycznym. Jego celem było stworzenie nowoczesnego centrum okulistycznego specjalizującego się w leczeniu chorób siatkówki. W ramach swoich obowiązków zawodowych zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób oczu, takich jak AMD-zwyrodnienie plamki, powikłania oczne cukrzycy, choroby siatkówki jak otwór plamki i błona przedsiatkówkowa i nie tylko. Wykształcenie otrzymał na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu a także był stypendystą Kliniki Okulistycznej w Lubece, Marburgu i Wiedniu. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Szklistkowo-Siatkówkowych oraz Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego.

Specjalnością doktora Mikołaja Mellera jest leczenie zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem w tym wykonywane od prawie 20 lat iniekcje doszklistkowe oraz operacje witreoretinalne, czyli zabiegi stosowane przy schorzeniach siatkówki. Ich celem może być usunięcie odwarstwienia siatkówki, krwotoków podsiatkówkowych czy otworów w plamce. Zabiegi przeprowadzane są w tylnej części gałki ocznej, gdzie znajduje się siatkówka oraz ciało szkliste i mają na celu usunięcie zmian chorobowych.

Przez cały czas pracy zawodowej zajmuje się zwyrodnieniem plamki i chorobami siatkówki we współpracy z badaczami zagranicznymi tych chorób, poszukiwaniem najskuteczniejszych metod leczenia, które od lat proponuje w swoim ośrodku okulistycznym. Pełni ponadto funkcję głównego badacza ośrodka w prowadzonych badaniach klinicznych.

Dr Mikołaj Meller Zajmuje się także diagnostyką obejmującą SOCT, angiografię fluoresceinową, choroby siatkówki, czy terapie anty-VEGF. Przeprowadza także laseroterapię schorzeń siatkówki. Na badanie warto zgłosić się, jeśli obserwujemy pogorszenie jakości wzroku, plamę przed okiem, wykrzywienie obrazu lub inne niepokojące objawy.

Ocuservice® | Poznań, ul. Kościelna 26/1 


Zapraszamy do naszej przychodni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00

Zapraszamy do kontaktu:

Wyrażam zgodę na przetważanie danych osobowych

2 + 10 =