Lekarze specjaliści

dr Krzysztof Zawieja | Specjalista chorób oczu
Dr Krzysztof Zawieja

Dr Krzysztof Zawieja

Specjalista chorób oczu

Krzysztof Zawieja - ZnanyLekarz.pl

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu i posiada ukończone szkolenie specjalizacyjne, które zakończył uzyskując tytuł specjalisty chorób oczu. W Centrum Okulistycznym Ocuservice zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem jaskry, zaćmy, niedowidzenia i zeza u dzieci, chorób siatkówki i innych schorzeń narządu wzroku. Dr Krzysztof Zawieja zajmuje się także chorobami takimi jak zwyrodnienie plamki żółtej czy zapalenie błony naczyniowej. Przeprowadza badania w kierunku kwalifikacji do zabiegu usunięcia zaćmy, kontrole pooperacyjne, wykonuje badania spektralne, angiografię fluoresceinową czy ultrasonografię USG i UBM. Szczególne miejsce w pracy dr Krzysztofa Zawieji zajmuje laseroterapia, laseroterapia mikropulsowa – tzw podprogowa lub mikropuls służący do leczenia chorób plamki. Jest to najnowocześniejsza metoda postępowania, umozliwiająca leczenie zmian dotychczas niemożliwych do skutecznego leczenia.

W swojej pracy diagnozuje oraz leczy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zajmuje się przeprowadzaniem badań diagnostycznych jaskry m.in. badaniem stanu włókien nerwowych, oceną grubości warstwy komórek zwojowych w plamce czy oceną stanu tarczy nerwu wzrokowego. Zajmuje się również leczeniem zachowawczych w przypadku różnorodnych schorzeń wzroku. Taka forma leczenia jest bardzo rozpowszechniona, ze względu na to, że jest nieinwazyjna i opiera się na podawaniu leków, kropel do oczu czy stosowaniu nieinwazyjnych pomocy optycznych, takich ja okulary.

Na badania w kierunku schorzeń związanych z narządem wzroku, mogą zapisać się osoby, które obserwują u siebie niepokojące objawy, takie jak np. zwężenie pola widzenia, problemy z akomodacją wzroku lub pogorszenie jego jakości.