+48 618 288 663 | +48 664 457 374 kontakt@ocuservice.com

Angiografia fluoresceinowa

Onkologia okulistyczna

Diagnostyka chorób oczu

W naszym ośrodku przeprowadzane są badania związane z diagnostyką okulistyczną i onkologiczną. Dzięki nim można zdiagnozować problemy ze wzrokiem oraz dobrać odpowiednią formę leczenia. Przeprowadzana jest u nas angiografia fluoresceinowa, SOCT, USG, UBM oraz inne badania. Prowadzimy także pełen zakres diagnostyki onkologicznej w zakresie chorób nowotworowych oczu u dzieci i osób dorosłych.

Onkologia okulistyczna

Badania związane z onkologią okulistyczna są w stanie wykazać, czy w oku nie znajduje się guz, który mógłby stanowić poważne zagrożenie dla ogólnego zdrowia pacjenta. Bardzo ważne, by przeprowadzać badania, ponieważ nowotwór oka może nie dawać objawów. W niektórych przypadkach rosnący guz nie wpływa negatywnie na widzenie i nie powoduje bólu.

SOCT

Badanie, inaczej zwane optyczną koherentną tomografią, pozwala na diagnozowanie chorób siatkówki oka. Do zalet SOCT należy możliwość wykrycia nawet niewielkich zmian oraz obserwacja postępów choroby. Badanie jest w pełni bezpieczne, szybkie i bezbolesne.

Angiografia Fluoresceinowa

Angiegrafia fluoresceinowa obrazuje naczynia siatkówki znajdujące się na dnie oka i ich ewentualne nieprawidłowości, a także dokumentuje ewentualną obecność zmian zapalnych, zwyrodnieniowych, zakrzepów, nowotworów oka. Badanie jest często konieczne dla ustalenia właściwego sposobu leczenia.

Ultrasonografia [USG]

Badanie USG oka obrazuje niewidoczne struktury gałki ocznej. Stosowane jest do oceny elementów oka niedostępnych w innych badaniach obrazowych. Jest niezbędne w diagnostyce nowotworów oka. Badanie w pełni bezpieczne i nieinwazyjne.

Ultrasonografia UBM

UBM to technika diagnostyczna umożliwiająca zobrazowanie struktur tzw. przedniego odcinka oka. Wspomaga diagnostykę jaskry oraz diagnostykę nowotworów oka.

Ocuservice® | Poznań, ul. Kościelna 26/1 


Zapraszamy do naszej przychodni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00

Zapraszamy do kontaktu:

Wyrażam zgodę na przetważanie danych osobowych

7 + 14 =